Vero nedir? Instagram alternatifi uygulama hakkında her şey

Instagram alternatifi uygulamalar

Instagram üzerinde yaşanan algoritmik değişimler sonrasında kullanıcılarda oluşan hayal kırıklığı ile birlikte, farklı sosyal medya uygulamalarının ortaya çıkması beklenen bir durumdu. Bu fırsattan istifade edip göze batan en önemli sosyal medya uygulaması ise instagram alternatifi olarak Vero olarak görünmektedir.

Vero, popülaritesinde hızlı bir artış yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda, üç yaşındaki sosyal medya programı 150.000 civarı indirildi. Şimdi, 3.000.000 kişiden fazlası olduğu görülüyor. Bu, geleneksel kronolojik feed’le reklamsız bir alternatif arayan, hayal kırıklığına uğramış Instagram kullanıcılarının oluşturduğu düşünülen bir artış.

Uygulamanın kendisi, Facebook’a ait müşterinin eksikliklerini iyileştirmek için tasarlanmış olan, yeniden tasarlanmış bir Instagram sürümünden başka bir şey değildir. Örneğin, sipariş yayınlarının ana beslemede sunulduğunu belirlemek için bir algoritma kullanmaz. Kronolojik olarak, kimi takip ettiğine göre gösteriliyorlar.

VERO
Vero sosyal medya uygulaması

Elbette, Instagram kullanıcılarını kazanmak için tasarlanmış bir dizi ek özellik var. Müşteriler, bağlantıları, mevcut konumlarını, kitap, film ve müzik ile ilgili önerilerini – Vero uygulamasından çıkmadan paylaşabilirler. Ayrıca, farklı arkadaş gruplarıyla yayınları paylaşabilir ve neleri görebileceklerini kısıtlayabilirler.

Seçici paylaşım, dünyanın dört bir yanındaki gençlerin yüksek sesle konuştukları ve yalnızca kendilerinin belirlediği kişilerin özel olarak görebilmelerini sağlayan önemli bir özelliktir.

Vero rus hackerlar tarafından yapılmış olabilir mi?

Malum, bir uygulama göz önünde olduğunda, daha çok incelenmeye başlar. Araştırılır ve her şeyi ortaya çıkana kadar kimse rahatlamaz. Aynı şey Vero uygulaması için de başlatılmış durumda. Bunun sonuçlarından birisi olarak da uygulamanın yazılımcılarının genel olarak Ruslardan oluştuğu ortaya çıkmıştır.

Bu genel olarak bir güvensizlik etkisi yaratsa da Vero’nun kurucusu Ayman Hariri, kullanıcıların endişelenecek bir şeyleri olduğunu düşünmüyor. Hariri geçen ay. “Birlikte çalıştığım insanlar, kullanıcı deneyimini önemseyen inanılmaz yetenekli, kendini adamış, dürüst insanlar.” olarak TIME dergisine bir açıklama yapmıştı.

Vero’nun instagram’dan farkı nedir?

Öncelikle bilinirlik olarak yorumlayabiliriz. Instagram, Dünya genelinde rağbet gören bir uygulamadır. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyenler için hala bir numaradadır.

Vero ise hala gelişimini tamamlamamış henüz tanınmaya başlamıştır.

Link paylaşımları Vero sosyal medya uygulamasının en önemli özelliği olarak ortaya çıkmaktadır. Elbette bu özellik bir web sitesi sahibi olanlar, bloggerlar, vloggerlar, e-ticaret sitesi sahipleri gibi kişileri ilgilendirmekle kalmıyor, Facebook gibi ağlarda sürekli paylaşım yapmayı sevenlerin de ilgi alanına giriyor.

Yani bir fotoğraf paylaştığınızda, Instagram aksine, Vero’da ilgili fotoğrafa bir link ekleyebilirsiniz ve takipçileriniz bu linklere tıklayabilir. Gerçekten önemli bir özelliktir.

Öncelik hakkınız kısıtlanamaz! Sizi takip eden kişiler Vero uygulamasında gönderinizi göreceklerdir. Facebook ya da Instagram gibi belirli bir algoritma üzerinden, gönderinizin görülme oranında düşüş yaşamazsınız. Takipçi listenizin hepsine gider.

Sözün özü Vero’nun geleceği biraz da Instagram’ın hamlelerine bağlı gibi görünüyor. Instagram Vero’nun ayırıcı özelliklerine cevap verebilir bir duruma gelir ise, ben çok fazla yükselebileceğini düşünmüyorum.

Fakat Instagram, Vero’nun avantajlarına yanıt veremez ise o zaman Vero sosyal medya uygulamaları arasında kendisine önemli bir yer edinmeye en büyük aday gibi görünüyor.

Tags:
, , , , , , ,
Share this post on:

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son twitler

Merhaba, ben Ümit DEĞERLİ, sizlerle sektör içerisinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşıyorum. SEO, sosyal medya, internet reklamları ve e-ticaret ile ilgili bilgilere blog yazılarımdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya

Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Donec sed odio dui. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.