Sosyal medya uygulamaları 2018 en iyiler

En iyi sosyal medya uygulamalar ve araçlar

Artık 2018 burada ve gerçek zamanlı olarak pazarlama çalışmalarınızı destekleyecek yeni sosyal medya araçlarını arıyor olabilirsiniz .

Sosyal medyada uygulamalar için herkesin bakış açısı farklı olabilir. Kimine göre harika bir uygulama olan x, başka için çok kötü görünebilir. Buna bir şey yapamayız. Ayrıca paylaşacağım liste dışında ayrıca tavsiye ettiğiniz farklı sosyal medya uygulamaları var ise benim unuttuğum ya da bilmediğim mutlaka olacaktır, yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

İşinize yarayabileceğini düşündüğüm 2018 yılının en iyi sosyal medya uygulamalarını sizinle paylaşıyorum.

2018 en iyi sosyal medya uygulamaları

1. Crello

Crello içerisinde 10.000 adet ücretsiz şablonu barındıran kaliteli bir grafik tasarım aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat: Ücretsiz (bazı tasarım eklentileri 0.99 $)

Tanım:  Crello, sosyal medya, web ve baskılar oluşturmak için kullanılan yeni, ücretsiz grafik tasarım aracıdır. 10.000 ücretsiz tasarım şablonu ve milyonlarca stok görüntüsü ve ücretsiz tasarım imkanı sunar.

Crello nasıl kullanılır:

Ya sıfırdan bir grafik oluşturabilir ya da Crello’nun güzel hazırlanmış şablonlarından birini kullanabilirsiniz. Sürükle-bırak yöntemini kullanarak, grafik üzerinde tasarım öğelerini kolayca ekleyebilir, düzenleyebilir ve taşıyabilirsiniz.

İşte Crello ile grafik nasıl oluşturacağınız hakkında hızlı bir video:

Web sitesi : Crello

2. Fastory

Fastory ile sosyal medyada kullanılmak üzere çarpıcı hikayeler oluşturabilirsiniz.

Fiyat:  Ücretsiz veya kurumsal fiyatlandırma

Tanım:  Fastory, hikayeler oluşturmak için diğer bir web sitesi olan Canva’ya benziyor. Animasyonlu veya statik hikayeleri kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir grafik düzenleyici.

Fastory nasıl kullanılır:

Fastory editörü ile ilgi çekici bir hikaye oluşturmak için üç basit adımda size rehberlik edecektir.

  1. Metniniz için bir animasyon seçin
  2. Bir video veya fotoğraf seçin veya yükleyin
  3. Logonuzu ekleyin

İşte bu kadar! Artık sosyal medyanızda yayımlamanız için hikayeniz hazır.

Hikayeleri e-postanıza gönderir. Daha sonra bunları cep telefonunuzdan indirebilir ve Instagram veya Snapchat’a yükleyebilirsiniz.

Sosyal medya uygulamaları 2018 Fastory
Sosyal medya uygulamaları 2018 Fastory

Web sitesi : Fastory

3. Storyheap

Storyheap genel olarak sosyal medya uygulamaları içerisinde Instagram ve Snapchat hikayelerinizin yönetimini sağlayan araç olarak öne çıkar.

Fiyat:  Farklı aralıklarda seçeneklerle gelir. Aylık 49, 99 ve 199 $ olarak seçenekleri vardır. Yine de 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü tecrübe etmenizi öneririm.

Tanım:  Storyheap , Instagram ve Snapchat hikayelerinizi bu denli yönetmenizi sağlayan tek araç olabilir. Hikayelerinizi oluşturun, planlayın ve tek bir gösterge tablosundan analizini yapın!

Storyheap nasıl kullanılır:

Storyheap, yalnızca öykülere odaklanması dışında birçok sosyal medya yönetimi aracı gibi çalışır. Bir hikaye planlamak için bir resim veya video yükleyin ve yayınlama zamanınızı seçin. Storyheap bu hikayeyi sıranıza ekleyecektir.

Hikayeleri oluşturup planlamanın yanı sıra, hikayelerinizin performansını (ör. Görüntülemeler ve ekran görüntüleri) ve hesaplarınızın büyümesini (örneğin, takipçileriniz, ortalama görüntülemeler) görebilirsiniz.

Bu şekilde gelecek adına planlarınızı daha net bir görüşle ve profesyonel olarak oluşturmanızı sağlayacaktır. Benim kişisel olarak sevdiğim bir sosyal medya uygulamasıdır. Oldukça yararlı ipuçları çıkarmak mümkün.

2018 sosyal medya araçları storyheap
2018 sosyal medya araçları storyheap

Web sitesi : Storyheap

4. Botletter

E-posta bültenlerine hepimiz aşinayız. E-mail marketing olarak geçen pazarda ise gün geçtikçe tıklama almak zorlaşıyor. Çünkü insanlar artık sosyal medyadan daha fazla erişilebilir hale geliyor. İşte botlet ile bu açığınızı kapatmak çok kolay. Belki de 2018 sosyal medya uygulamaları içerisinde en sevdiğim ilk 3 arasına yazabilirim.

Facebook messenger kullanarak eposta bültenleri göndermeyi istemez misiniz?

Fiyat:  Ücretsiz (her ay 1.000 mesaj), aylık 23.50, 53.60, 85.50 $ olarak seçenekleri veya özel fiyatlandırma seçeneği bulunmaktadır.

Tanım:  Facebook Messenger umut verici bir pazarlama kanalı olarak büyümektedir. Botletter ile  Messenger abone listenizi büyütebilir, abonelerinize Messenger (veya botlet) mesajlarınızı gönderebilir ve performansınızı analiz edebilirsiniz.

Botletter nasıl kullanılır:

Botletter’i kullanmak, çoğu e-posta pazarlama araçlarını kullanmakla çok benzerdir. Temel fark, e-posta pazarlama araçlarıyla e-postalar gönderirken, Botlet ile Messenger mesajlarını gönderdiğinizdir.

Mesajınızı hazırlamanın yanı sıra, resim, başlık ve harekete geçirici mesaj içeren bir Messenger kartı da ekleyebilirsiniz.

Sosyal medya uygulamalar 2018 botletter
Sosyal medya uygulamalar 2018 botletter

Web sitesi : Botletter

5. Promo

Harika bir video uygulaması! Yine şahsi favorilerimden. İçerisinde bulunan tasarımlardan istediğinizi seçin, düzenleyin ve paylaşın! Kullanımı çok kolay, sade ve net!

Sosyal medya reklamları ve özellikle video reklamlarını tercih edenler için süper bir seçenek.

Fiyat:  Ayda 49, 99, 199, 359 $ olarak seçeneklerinin yanısıra, kurumsal fiyatlandırma mevcuttur. (Düzenleyiciyi ücretsiz olarak deneyebilir ve yalnızca herhangi bir videoyu indirmek istediğinizde ödeme yapabilirsiniz.)

Tanıtım:  Promo, piyasadaki en kolay video üreticisi olduğunu iddia ediyor. (Ben de şahsi olarak buna katılıyorum). 2.8 milyonun üzerinde premium video klip ve lisanslı müzik içeren bir kütüphane ile Promo, yalnızca birkaç dakika içinde yüksek kaliteli videolar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Promo Nasıl Kullanılır:

Başlamak için, Promo’nun muazzam kitaplığından bir video arayabilir veya kendi video kliplerinizi yükleyebilirsiniz.

Promo’nun videoları, güzel tasarlanmış metin yer tutucularıyla birlikte gelir; dolayısıyla, bir sonraki adımınız logonuzu girmektir. Promo sizin için bir müzik seçmiş olsa da isterseniz değiştirebilirsiniz.

Sosyal medya araçları 2018
Sosyal medya araçları 2018

Web sitesi : Promo

6. Smartmockups 2.0

Ekran görüntülerini görsel bir şekilde hazırlamak için artık Photoshop ihtiyaçtınız yok! Smartmockups ile her şey oldukça basit bir hale geliyor.

Fiyatı:  69 $ (Oluşturulan örneklerin filigranı olacak şekilde ücretsiz deneme sürümü var.)

Tanım: Smartmockups, bir tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan gerçekçi arka planda ürününüzün (dijital, baskı veya konfeksiyon) fotoğraflarını oluşturmanızı sağlar.

Smartmockups nasıl kullanılır:

Sadece dört adımda muhteşem bir mockup ürünü yaratabilirsiniz:

  1. Bir mockup seçin (örneğin bir dizüstü bilgisayar, bir kartvizit veya bir t-shirt)
  2. Resminizi yükleyin (veya bir URL’den bir ekran görüntüsü alın)
  3. Model defterinizi ayarlayın (örneğin, cihazın rengini değiştirin veya bir arka plan ekleyin)
  4. Modelinizi tercih ettiğiniz boyut ve kalitede çıkarın
Sosyal medya uygulamaları 2018
Sosyal medya uygulamaları 2018

Web sitesi : Smartmockups 2.0

7. Tagwin

İşte Türkiye ve dünya üzerinde birçok sosyal medya yönetimi yapan kişinin ihtiyacı olan önemli uygulamalardan birisi daha. Instagram’da yarışma nasıl düzenlenir noktasında herkesin bir süre düşünmeye ihtiyacı var. Üstelik bu yarışmanın takibi, kimin kazandığı ve adil olup olmadığı ise sürekli tartışılır bir nokta.

Siz de Instagram üzerinden yarışma düzenlemeye niyetlendiyseniz, Tagwin olmazsa olmazınız haline gelecek. Benim ilk 3 içerisinde seviğim sosyal medya araçlarından birisi.

Fiyat:  Ücretsiz, ayda 19, 29, 49, 79 $ gibi çeşitli seçenekler barındırıyor.

Açıklama:  Instagram yarışmalarını artırmak, katılımı yükseltmek ve Instagram’da ulaşılmak için mükemmel bir uygulamadır . Tagwin  işlemi basitleştirir ve yarışmanızı tanıtır.

Tagwin nasıl kullanılır:

Tagwin’de yarışmanızı oluşturmanız yalnızca birkaç dakikanızı alır. Hesabınızı takip etmek ve bir gönderinizi beğenmek gibi yarışmaya katılım koşullarını ayarlayabilirsiniz. Yarışmayı oluşturduktan sonra, Tagwin gösterge tablosundaki yarışmanın kayıtlarını izleyebilirsiniz.

Harika değil mi?

Instagram yarışma uygulaması
Sosyal medya yarışma uygulaması

Web sitesi : Tagwin

Bonus : Canva

Aslında Canva birçoğumuzun fikir sahibi olduğu, duyduğu ve kullandığı bir program olabilir. Fakat üzerinde durulması gereken önemli özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Öncelikle ücretsiz bir resim düzenleme, kırpma ve efekt özelliklerine sahip olabilirsiniz.

Canva resim düzenleme

Canva resim düzenleme

Canva henüz projenizi oluşturmaya başlarken, nerede kullanacağınıza dair ipuçlarını sizlerden öğrenerek, oluşturduğunuz görsellerin en iyi çözürnükte görüntülenmesini sağlar. En çok hoşuma giden konulardan birisi de hazır temaların da ücretsiz olarak sizin tasarımsal yardımınıza koşması.

Canva Türkçe olarak geldiğinden özellikle dil konusundaki problemlerinize de gayet anlaşılır bir çözüm sunmayı başarıyor. Facebook reklam görselleri, kapak fotoğrafları konusunda birkaç tık ile harika işler çıkarabilirsiniz. Youtube, Google, Twitter, Instagram gibi kanallar için de ayrıca desteği bulunmaktadır.

Canva’da ücretsiz özellikleri kullanabileceğiniz gibi bir marka hesabına da sahip olarak, tamamen markanıza özel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Canva marka hesabı
Canva marka hesabı

Aylık 12,95 $ ve  9,95$ aylık ödemeli yıllık hesaplar açabilirsiniz.

Web sitesi : Canva

2018 yılı itibariyle sosyal medya yönetimi yapan herkesin ihtiyaçı olabilecek sosyal medya araçları ve uygulamalarını sizlere tanıtmaya çalıştım. Hemen her tarzdan uygulamalar ve araçlar seçerek bunları anlattım.

Umarım sizin için seçmiş olduğum sosyal medya uygulamalarını beğenmişsinizdir.

Tags:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share this post on:

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son twitler

Merhaba, ben Ümit DEĞERLİ, sizlerle sektör içerisinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşıyorum. SEO, sosyal medya, internet reklamları ve e-ticaret ile ilgili bilgilere blog yazılarımdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya

Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Donec sed odio dui. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.