Instagram Takipçi Silme 2018 Insta story Görünürlüğünü Düzenleme

instagram takipçi silme iphone

Kız ya da erkek arkdaşınızla ayrıldınız, aranız kötü ya da hoşlanmadığınız kişilerin sizi Instagram hesabınız üzerinden takip ettiğini düşünüyorsunuz. Bununla nasıl başa çıkarsınız?

Engelleyerek ya da takipçi listenizden bu kişileri kaldırarak.

Instagram da bütün bu durumları görmezden gelmedi ve Android telefonlarda instagram takipçi silme işlemini test etmeye başladı.

Bu işlem ile birlikte sizi instagram hesabınızdan takip etmesini istemediğiniz kişileri, engellemeye gerek kalmadan takipçi listesnizden silerek, daha rahat bir sosyal medya kullanımına ilk adımı atmış olacaksınız.

Intagram takipçi silme nasıl yapılır?

Söylediğim gibi, instagram’da takipçi silme henüz test aşamasında olan bir sistem ve ne yazık ki yalnızca Android telefonlar tarafından desteklenecek. Fakat bu da iPhone telefonlara gelmesi için ön adım olarak değerlendirilebilir.

Peki Android telefonlarda instagram takipçi silme nasıl yapılır?

  1. Instagram hesabınızı açın,
  2. Takipçi listenize dokunun,
  3. Takipçilerinizin yanında bulunan … işaretine dokunun,
  4. Çıkan soruya “sil” yanıtını verin.

İşte bu kadar!

Instagram insta story paylaşımlarınıza da bölgesel filtreleme özelliği getiriyor.

Insta story hayatımıza o kadar hızlı girdi ki, neredeyse vazgeçilmez bir özellik olmaya başladı. Herkes her an bir insta sory paylaşımı yapıyor ve bu neredeyse herkes tarafından görünebilir oluyor.

Fakat Instagram, bu konuyla ilgili de bir güncelleme yapmak üzere. Artık Instagram’da hikaye paylaşımlarında da yalnızca belli bir konumdaki kişilerin hikayelerinizi görmesini sağlayabileceksiniz.

Facebook üzerinde geçerli olan görebilecek kişileri filtreleme özelliğine benzer bir şekilde çalışacak olan instagram hikayesi filtreleme özelliği, şahsi fikrim olarak, takipçi silme özelliğinden daha faydalı olabilir.

Özellikle marketing tarafından bakmak gerekirse, yerel firmalar için bulunmaz bir fırsata döndürülebilir.

Tags:
, , , , , ,
Share this post on:

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son twitler

Merhaba, ben Ümit DEĞERLİ, sizlerle sektör içerisinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşıyorum. SEO, sosyal medya, internet reklamları ve e-ticaret ile ilgili bilgilere blog yazılarımdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya

Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Donec sed odio dui. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.