Kategoriler

Instagram reklam ücreti

Aslında birçok reklam gibi instagram’da da reklam ücretleri kullanım süresi, yayınlanma süresi ve hedef kitle genişliğine göre değişim göstermektedir. Burada önemli olan ödediğiniz instagram reklamı ücreti değil, bu ücret karşılığında elde ettiğiniz gelirdir.

Instagram reklam ücretleri

Amaç gelir gider oranlarini iyi bir seviyede tutarak, ödediğiniz ücreti ya da instagram’ın reklam fiyatlarını düşünmeden kazanç sağlamaya devam etmenizdir.

Instagram da facebook ve google gibi, tıklama başı maliyet üzerinden fiyat belirlemektedir. Fakat tıklama başı maliyetler genel anlamda hedef kitlenizin doğru olmasına göre değişim göstermektedir. Nedir bu değişimin sebebi?

Instagram hedef kitle belirleme

Örneğin çiçek satışı gerçekleştirilen bir instagram hesabında, size sipariş verecek kitle 25 – 32 yaş aralığında erkekler ise, siz reklamlarınızı 37 – 45 aralığında çiçek sipariş etmeyi düşünmeyen bir kitleye sunduğunuzda, Instagram reklam ücretleri size zarar olarak yansıyacaktır. Zira harcama yapılmış, reklamlar yayınlanmış, ücretler ödenmiş fakat satış yapılmamış olduğunda, tıklama başı maliyeti hesaplamanın bir anlamı olmayacaktır.

Instagram reklam fiyatları

Peki doğru kitleye reklam açmış olsaydınız ne değişirdi?

Kitlede size belirtilen tıklama başı maliyet 0,03 lira olsaydı, 100 tıklama almış olsaydınız, her 100 tıklamada 10 sipariş ve sipariş ortalamanız 50 lira olarak düşünülürse, 3 TL reklam fiyatı, 500 TL sipariş geliriniz olacaktı.

Dolayısıyla Instagram reklam ücretleri ya da fiyatları hesaplama yapılırken, satış oranlarınızı yükseltecek hedef kitle seçimini de dikkate almayı unutmamalısınız.

Ben hedef kitle seçmekten çok uzaktayım, bu hesaplar bana göre değil derseniz, biz sizin yerinize yapabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

WhatsApp chat WhatsApp İletişim