Sosyal medya büyümeye devam ediyor ve kontrol etmesi de bir o kadar zorlaşıyor. Zira birçok özellik eklenirken, yalnızca iki elimiz olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Bu sebeple ortaya yüzlerde sosyal medya yönetim programı ve araçları çıkıyor. Peki bu araçlardan en iyilerini seçmiş olsaydık bunlar hangileri olabilirdi?

Daha önceki 2018 yılı en iyi sosyal medya uygulamaları başlıklı yazımda göze çarpan birçok uygulama hakkında bilgi vermiştim. Bu sefer ise içerisinde web sitelerini de barındıran daha farklı kullanım alanları sunan daha komplike bir liste hazırladım.

Markalar, ücretli ve organik araçlar aracılığıyla hedef kitlelere ulaşmak için sosyal medya platformlarına yöneliyor. Sosyal medya pazarlamacılarının 2018 yılında denemesi gereken, hem popüler hem de gerekli 10 aracın bir listesi.

SocialDrift

SocialDrift, Instagram takipçilerinizi artırmak için en iyi araçtır. Makine öğrendiği algoritmalarını kullanarak, belirli bir demografiyi hedefleyen otomatik beğeniler, yorumlar veya takipler gönderir. Bu sosyal medyada, Instagram kullanıcılarını sizin hesabınızı kontrol etmeye teşvik eder, bu da marka bilinirliğini artırır ve takipçileri yönlendirir.

McDonald’s gibi büyük şirketler ve şirketler, Instagram üzerinde katılımcı kitleler oluşturmak için zaten SocialDrift kullanıyor.

Buffer

Buffer’ı hala duymayan kaldı mı bilmiyorum. Ben yine de bilmeyenler için ufak bir tanıtım yazısı eklemeyi doğru buluyorum.

Hali hazırda 4 milyondan fazla müşteri birden fazla sosyal medya hesabını tek bir yerden yönetmek için Buffer’a güveniyor. Buffer ile sosyal medya mesajlarını programlayabilir, konuşmaları izleyebilir ve kanal performansını analiz edebilirsiniz.

Hepsinden önemlisi, Buffer, küçük işletmelerden büyük kurumsal organizasyonlara kadar her markanın ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmış çeşitli planlar sunuyor.

Owlmetrics

Instagram’daki bir hesabı büyütmek için kullanılabilecek yararlı bilgilerle ilgileniyorsanız, Owlmetrics’i kontrol etmek isteyeceksiniz. All-in-one Instagram analitik platformu, kullanıcıların performansı önemli ölçüde artırabilecek zengin analitiklere erişmesini sağlar.

Platform, pazarlamacılara, diğer şeylerin yanı sıra, hedef kitlenize ulaşmak için yayınlamak için en uygun zamanla ilgili veriler sağlayarak yardımcı olur. Owlmetrics, hangi tür içeriklerin en iyi performans gösterdiğini anlamanızı kolaylaştıran özellikler de sunar.

Sprout Social

Kurumsal düzeyde bir sosyal medya çözümüne ihtiyaç duyanlar için iyi bir seçenek olan Sprout Social, Dropbox, Soulcycle ve Vice tarafından kullanılıyor. Platform, büyük sosyal medya ağlarının çoğuna entegre olur ve kullanıcıları tek bir yerden analizlere erişme, içeriği planlama ve sosyal medya desteği sağlama konusunda yetkilendirir.

ADespresso

Facebook, reklamverenlere çeşitli hedefleme seçenekleri sunar. Bu seçeneklerin en iyi şekilde analiz edilmesi için, Facebook’a oranla daha net imkanlar sunar. Kısacası Facebook üzerinde göremediğiniz ya da araştıramadığınız ölçümlere, ADespresso ile çok hızlı ve kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Otomatik optimizasyon ile de daha kaliteli hedef kitlelere, daha iyi reklamlar oluşturabilirsiniz.

Sprinklr

Halen Microsoft tarafından tercih edilmektedir. Destek, pazarlama, iş analizine kadar kurumsal kuruluşların sosyal medya platformalarından en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Salesforce Social Studio

Salesforce Social Studio, kurumsal işletmeler için alternatif bir all-in-one sosyal medya yönetimi çözümüdür. Social Studio, kuruluşunuzdaki ekiplerin markanızı koruyacak şekilde sosyal medyayı kullanmasına yardımcı olur. Yayın izinleri, akıllı yönlendirme seçenekleri ve ayrıntılı analizler, büyük organizasyonlara sosyal medya pazarlaması dünyasına güvenli bir şekilde girmek için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlar.

Adobe Spark Post

Sunum, sosyal medyadaki savaşın başlangıcı olarak düşünülebilir. Instagram gibi görsel platformlarda, savaşın yarısından fazlası. Adobe Spark Post, her türden pazarlamacılara yüksek kaliteli sosyal medya görüntüleri üretmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu hizmet, pazarlamacıların, görsel içeriklerin izleyicilerin anlamlı bir şekilde ilişki kurmasını sağlamak için görsel içeriği kolayca rötuşlama, açıklama ve canlandırma olanağı sağlar.

Funnel.io

Funnel.io gibi dijital reklamcılık bilgilerini bir araya getiren birkaç araç var. Bu araç, reklam bilgilerini tek bir temiz ve basit gösterge tablosunda toplayarak, pazarlamacıların kanallardaki sosyal medya reklam performansını karşılaştırmasını kolaylaştırır.

Ayrıca, Google Analytics gibi araçlarla entegrasyonu bulunmaktadır.

Splice

Sosyal medya ile GoPro tarafından oluşturulan bir video düzenleme aracı olan Splice, hareket halindeyken sosyal medya video içeriğini düzenlemek isteyenler için harika bir çözüm. Splice ile, iOS kullanıcıları tek bir kullanıcı dostu uygulamada görüntüleri kırpabilir ve kırpabilir, filtreler uygulayabilir, animasyon ekleyebilir ve video seslerini özelleştirebilir.

Sosyal medyanızın büyümesine yardımcı olun

Bu yıl, dijital pazarlamacılar, burada listelenenler gibi yazılım platformlarının gücünü kullanarak milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşma şansına sahip olacaklar. İlgi çekici bir anlatı, çarpıcı görseller ve zamanında yayınlama ile birleştiren bir marka anlatısını birleştirerek, her boyuttaki markalar, kitle bilinirliği ve sadakati için rekabet etme şansına sahip olabilir.