Google ilk sayfa konusunda gelen mail ve iletişim formlarına artık cevap yazma konusunda yetersiz kaldığımı farkettim. Bu sebeple birkaç şekilde açıklamaya çalışacağım.

Özellikle bahsedilen konu “seo firmalarının olduğu sayfaların hepsini geride bırakmışsın” oluyor. Bunu basitçe açıklamaya çalışayım. Öncelikle beni firmalar ilgilendirmiyor. Çünkü yalnızca iyi bildiğim bir işi, kaliteli olarak yapmaya özen gösteriyorum.

Zira kendi kullanmayacağım bir ürünü ya da hizmeti, başkalarına vermemek konusunda kesin ve net bir yapıya sahibim. Yazılarımda Türkçe kullanımından, noktalama işaretlerine kadar dikkat ettiğimi zaten birçok kişi farketmiş durumda. Google da bunlara özen gösteriyor.

Bu nedenle sizlere de tavsiye edebileceğim önemli bir madde de bu paragrafta yer alıyor.

Peki neden firmalar değil de ben görünüyorum?

Bu sorunun cevabı tamamen seo uyumlu web sitesi ile alakalı. Linkleri özenle seçilmiş, yazıları düzgün ve anlaşılır yazılmış, içeriği başka kimse ile benzeşmeyen, tamamen kendi tarafımdan hazırlanmış olması elbette artı değerler katıyor.

Ayrıca yapmış olduğum diğer işlerin kalitesi de bu sıralamayı etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Zira hazırladığım diğer web sitelerinde de linklerimin bulunması ve bu sitelerin Pagerank değerinin yükseliyor olması benim için bir avantaj olarak görünüyor.

Her şeye rağmen, Google seo konusunda iddialı olmam konusunda beni yargılamamanızı rica ediyorum.

Çünkü iyi yaptığım bir iş konusunda mütevazi olmama kararım küçüklüğümden beri vardır. Bu sebeple sizlere de biraz daha dikkat ederseniz, çok daha başarılı sonuçlar alacağınızı belirtmek istiyorum.

Bana herhangi bir soru sormak için iletişim formumu kullanabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.