Facebook reklam verme ile ilgili üçüncü yazımız marka bilinirliği üzerine olan reklam türüyle alakalı olacak. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Facebook üzerinde reklam vermek istiyorum diyebileceğiniz her türlü reklam türü ile alakalı bir yazımız olacak. Fakat siz içlerinden en çok işinize yarayan reklam türünü seçebilirsiniz.

Facebook marka bilinirliği reklamları

Bu reklam türü adına göre marka olmayı şart koşuyor gibi görünebilir. Fakat herhangi bir şirketi ya da kuruluşu olan kişiler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir. Hatırlarsanız, Facebook reklam verme konusunda ikinci başlık olarak anlattığım trafik reklamları ile benzer özellikleri taşımaktadır. Dolayısıyla o yazımı da okumanızı tavsiye ediyorum.

Marka bilinirliği reklamı
Marka bilinirliği reklamı

Marka bilinirliği reklamları ücretleri

Marka bilinirliği reklamlarını trafik reklamlarından ayrıştıran en önemli özellikler ücret hesaplamalarıdır. Zira buradaki hedef, bir ziyaretçi akışından ziyade, akılda kalıcılık yani marka bilinirliği olduğundan, web sitesine bir ziyaret hedefi gözetilmez. Genel olarak gösterimlerle geçen süre boyunca kullanıcılara şirketiniz ile ilgili tanıtıcı bilgileri yayınlayabilir, ürünlerinizden bahsedebilir, çalışma saatlerinizi, onlara neler katacağınızı anlatabilirsiniz.

Marka bilinirliği reklamlarını genel olarak yalnız başına kullanmak çok ciddi bir etki yaratmasını sağlamayacaktır. Dolayısıyla bilinirlik reklamıyla birlikte bir dönüşüm ya da trafik reklamı açarsanz, etkisi üzerinde gözle görülür bir yükseliş yaşamanız hiç de zor değil.

facebook marka bilinirliği reklam fiyatları
facebook marka bilinirliği reklam fiyatları

Öncesinde de belirttiğim üzere Facebook marka bilinirliği reklamlarından bir ziyaretçi akışı ya da satış beklentisi olmadığından, diğer tüm reklamların içerisinde en uygun fiyatlara sahip olan bir reklam türüdür. Zira genel olara gösterime göre ücretlendirilirken, yine doğru hedef kitle ile ciddi anlamda düşük, ucuz fiyatlarla işletmenizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Soru ve sorunlarınız için benimle iletişime geçebileceğinizi ve hatta sizin için profesyone olarak Facebook, Instagram, Google hesapları yönetiminizi sağlayabileceğimi belirtmek isterim.