E-ticaret sitesi reklamı nasıl yapılır?

e-ticaret reklamları nasıl yapılır

E ticaret sitesi reklamları için birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Fakat günden güne reklam çeşitliliği de artış göstermektedir. En yaygın olarak kullanılan belli başlı reklam alternatiflerini sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

E-ticaret Google ADwords Reklamları

Öncelikle herkesin bildiği Google ADwords ile e ticaret sitesi reklamı hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyorum. SEO işlemlerinin de bir parçasını oluşturan Google Adwords reklamları, sitenizi bir adım daha yukarı taşırken, daha fazla kullanıcıya erişmenizi sağlamak için birebirdir!

Genel olarak Google Adwords işlemlerini dijital pazarlama şirketleri ellerinde tutmaktadırlar. Kişisel olarak belirli bütçelerle çalışacak kişiler için, başlangıç seviyesi olarak çok büyük miktarlarla balıklama dalış yapılmasını pek önermiyorum. Hele ki bu işlemler ile ilgili en ufak fikriniz olmadan hareket ediyorsanız, Google Adwords reklamlarının bir borsa misali olduğu gerçeğiyle yüzleşmeniz hiç de yavaş olmayacaktır. Paranıza para katma derdindeyken, eldeki bulgurdan da olmamaya dikkat etmelisiniz…

E-Ticaret Facebook Reklamları

En çok kullanılan e ticaret reklamları Facebook reklamları ile oluşmaktadır. Facebook ile gerek sayfa, gerekse ürün tanıtımı yaparak satış işlemlerinize yukarı doğru bir ivme kazandırmanız daha olasıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli etken, hedef kitleyi doğru belirlemektir. Doğru bir hedef kitle ile yapamayacağınız bir şey olmadığını göreceksiniz.

Facebook içerisinde farklı reklam çeşitleri olduğundan, sizin ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verebilecek reklam türünü uygulamanız çok önemlidir. Örneğin yeni bir marka iseniz, marka bilinirliğini artırmak üzere olan reklam çeşidini seçmeniz gerçekten işe yarayacaktır. Yok hayır benim markam önemli değil ben satışımı yapar geçerim, diyenlerdenseniz, hemen bir dönüşüm reklamı açmayı unutmayınız. Hayır satış yapıyorum fakat sitemdeki ziyaretçileri biraz daha yüksek görmek istiyorum diyorsanız, internet sitesi tıklaması reklamlarını tercih edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Facebook reklamları, e ticaret siteleri için biçilmiş bir kaftandır!

E-ticaret ve Instagram

Bir de hiçbir ücret ödemeden reklamlarınızı yapmanızı sağlayan Instagram uygulamasından bahsetmek lazım. Dünya genelinde fotoğrafçılık, ardından kısa video salgını son derece yaygınlaşmışken, herkes Instagram kullanıcısı olmaktan büyük bir zevk alıyor. Takip edilen hesaplar, arkadaşlarının takip ettiği hesaplar, re-post edilen gönderiler derken, yeni müşterilere ulaşmanızın yolu size açılmış oluyor.

Instagram hesaplarını profesyonel olarak yönetebilir, takipçilerinizin ilgisini çekecek gönderiler paylaşırsanız, e ticaret sitesi ve Instagram dükkanınız üzerinden satışlarınızı artırmanız çok kolay olacaktır.

Hayır ben bunların hiçbirisini kendim yapamam diyorsanız, iletişime geçebilirsiniz.

Yazı Kaynağı E-ticaret ve Dijital Marketing Blogumuz Olan http://eticaretsirlari.com‘dur.

Tags:
, , , ,
Share this post on:

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son twitler

Merhaba, ben Ümit DEĞERLİ, sizlerle sektör içerisinde edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşıyorum. SEO, sosyal medya, internet reklamları ve e-ticaret ile ilgili bilgilere blog yazılarımdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya

Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Donec sed odio dui. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.