Anasayfa
Makaleler
Seo Nasıl Yapılır
Seo Nasıl Yapılır

Seo Nasıl Yapılır

Google seo konusunda bilinmesi gerekenleri açıklamak üzere bir yazı yazmaya karar verdim. Ne kadar iyi ne kadar kötü bir düşünce tartışmaya gerek duymuyorum. Elimden geldiğince sizlere faydalı bilgi verme konusunda uğraşmakla yetiniyorum.

"Google seo nasıl yapılır?" sorularına sürekli muhattap olan kişi olarak söyleyebilirim ki çok da zor bir işlem değildir. Dürüstlük, hayatınızın her alanında olduğu gibi, seo yapımında da oldukça önemli bir yer kapsamaktadır. Yani google kandırılamaz. Kandırılsa bile anlık hamleler yapmak ile yetinmek zorundasınız. Seo için gerekli programlar yoktur! Gerekli bilgiler vardır! Zira hiçbir iş bilgisiz olarak yapılamaz. Dolayısıyla öncelikle, bu işin nasıl ve ne şekilde daha başarılı olacağı konusunda bilgi birikimine sahip olmanızı öneriyorum. Bu şekilde seo için attığınız adımların, doğfruluğu hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Önceki makalelerimde belirttiğim birkaç özelliği mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. (şuradan)  Sonrasında bahsettiğim işlemleri kendi web sayfanıza dikkatli şekilde uygulamanızı tavsiye ediyorum. Bunları yaptığınız takdirde işiniz çok daha kolay hale gelecektir. 

Belirtmek istediğim bir konu da her sayfanızın google tarafından ilk sayfada görünmesi umuduna kapılmamanız. İlk etapta yalnızca kelime bazlı çalışmalar yapmanızı öneriyorum. Yani örneğin kendi web sitem, "google seo nasıl yapılır" araması yapıldığında, 1. sayfada çıkıyor. Bunun için özel bir şey yapıp yapmadığımla ilgili birçok soru ve mail alsam da hiçbir özel eklenti kullanmadım. Çünkü yalnızca kelime bazlı çalışma yaptım. Sizler de bu uygulamayı kendi web sitenizde deneyebilirsiniz. Bir kelime ya da en çok aranılan cümleye yönelik içerik hazırlayarak seo yapımı kolayca başarabileceğinizi düşünüyorum.

Sayfalarınızın görüntüsünden çok, içeriğin kalitesine önem göstermelisiniz. Kopyalayıp yapıştırdığınız hiçbir cümle google için değerli değildir. Aksine, sizi çok da gerilere atacak, "kopyacı" damgasını alnınızın ortasına yapıştıracaktır. Bu sebeple, kendi cümlelerinizi kurmayı denemelisiniz. Elbette bu cümleleri güzel Türkçemizi özenerek kullanarak yapmanızı tavsiye ediyorum. Zira saçma sapan cümleleri kimse Googleda aramaz. Arasa da Türkçe konusunda hassas olan Google onları düzeltecektir. Dolayısıyla sizin dizinde listelenmeniz imkansız hale gelecektir.

Şimdilik bu kadar ipucunun size çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Google seo ile ilgili fikir almak, danışmak ya da bilgi alışverişinde bulunmak isterseniz bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler saygılar.

 


Paylaşmak Güzeldir


Ümit DEĞERLİ

Ümit DEĞERLİ

Bilgisayar Mühendisi, Profesyonel SEO Danışmanı. Polonya'da yüksek öğrenimine devam etmekte olup, web tasarım, web programcılığı, seo danışmanlığı ve bilişim danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır...

Diğer Makaleler

Aynı zamanda reklam ajansı olarak da faaliyet göst... Facebook reklamları nasıl verilir
Magento sistemini hali hazırda kullanan kurum ve k... Magento Destek
Android Uygulama Fiyatları E Ticaret Sitesi Androi... android Uygulama Fiyatları
Hazır yönetim panelli web sitesi fiyatları Seo uyu... Hazır Yönetim Panelli Site
Mobil uyumlu site Google seo anlamında son derece ... Mobil Uyumlu Site