Anasayfa
Makaleler
Kurumsal Kimlik Tasarımı Ankara İstanbul İzmir Türkiye
Kurumsal Kimlik Tasarımı Ankara İstanbul İzmir Türkiye

Kurumsal Kimlik Tasarımı Ankara İstanbul İzmir Türkiye

Merhaba,

 

Büyümek isteyen ya da kendisini profesyonel olarak iş dünyasının gereklerini yapmaya adamış şirketler için görsellik ve bir bütün olma duygusu ön plana çıkıyor... Peki büyük şirketler görsellik için ne yapıyor? İşte bu sorunun cevabı olarak "kurumsal kimlik tasarımları" ortaya çıkıyor.

 

Kurumsal kimlik tasarımı, adında yanıltıcı bir anlam ifade edebilmektedir. Yalnızca kartvizit ya da broşür şeklinde algılar yaratabilmektedir. Daha doğru bir açıklama yapma gereği hissediyorum. Kurumsal kimlik tasarımı denilen şey aslında, kurum ya da kuruluş zarflarından tutun da kupa bardakları, kalemler, cd zarfları, faturalar, antetli kağıtlara kadar birçok şeyi içermektedir. Yani tam anlamıyla profesyonel bir kurumsal kimliğe bürünmenizi sağlamaktadır.

 

Kurumsal kimlik tasarımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gibi sorular olabileceği için, en önemli detaydan bahsetmek istiyorum.

 

Henüz bir kurumsal kimlik sahibi değilseniz, doğru kişilerle çalışmayı denemelisiniz. Çünkü sektör içerisinde siz profesyonel düşünseniz de çalıştığınız kişiler profesyonellikten uzak olduklarında, hiç de hoş olmayan bir durum ile karşılaşabiliyorsunuz.

 

Kurumsal kimliğiniz tasarlanırken, şirket profilinizi, şirket logonuzu ve şirketinizin faaliyet alanlarını en iyi şekilde yansıtabilecek tasarımları seçmenizi şiddetle öneriyorum. Ayrıca sıkça karşılaşılan bir diğer problem de herkesin kendi işini yapmamasıdır. Bakınız, baskı firmaları yalnızca baskı ile uğraşmalıdır. Bu firmalara tasarım işleriniz için başvurmayı düşünmeyiniz. Matbaalar ise kaliteli baskılar için oluşturulmuşlardır. Dolayısıyla matbaa tasarımı ile bir reklam ajansının tasarımı hiçbir zaman aynı değerde olmayacaktır.

 

Bu sebep ile tasarımı "reklam ajanları", dijital baskıları "baskı merkezleri", kaliteli baskıları da "matbaalar" yapmalıdır. Lütfen bu ayrımlara özen gösteriniz ki işleriniz çok daha kaliteli bir hal alsın...

 

Şahsi olarak kurumsal kimlik tasarımı yapmıyorum. Hoş zaten Ankara da ikamet ettiğimden ve işlerimin de yoğunluğundan, bu tür işlerle sürekli ilgilenebilecek bir durumda olamıyorum. Fakat benim de işlerimi yürüten bir reklam ajansına kurumsal kimlik tasarımı konusunda ciddi anlamda güveniyorum. Referans ve garanti olarak beni kullanabilirsiniz. 

 

Bigs Creative Reklam Ajansı, ister Ankara, ister İstanbul, ister İzmir ya da Türkiye nin herhangi bir yerinde olsanız da sizinle kendi işlerini yapar gibi ilgileniyorlar... Üstelik zaman olarak uzun vadelerde de çalışma gibi bir prensipleri bulunmamakta. Aşağıdaki adreslerden kendilerine ulaştığınızda, kurumsal kimlik tasarımı, menü tasarımı, logo tasarımı gibi konularda oldukça başarılı referanslara da ulaşabilirsiniz.

 

Bigs Creative : http://bigscreative.com

Telefon : + 90 312 468 468 0


Paylaşmak Güzeldir


Ümit DEĞERLİ

Ümit DEĞERLİ

Bilgisayar Mühendisi, Profesyonel SEO Danışmanı. Polonya'da yüksek öğrenimine devam etmekte olup, web tasarım, web programcılığı, seo danışmanlığı ve bilişim danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır...

Diğer Makaleler

Aynı zamanda reklam ajansı olarak da faaliyet göst... Facebook reklamları nasıl verilir
Magento sistemini hali hazırda kullanan kurum ve k... Magento Destek
Android Uygulama Fiyatları E Ticaret Sitesi Androi... android Uygulama Fiyatları
Hazır yönetim panelli web sitesi fiyatları Seo uyu... Hazır Yönetim Panelli Site
Mobil uyumlu site Google seo anlamında son derece ... Mobil Uyumlu Site