Anasayfa
Makaleler
Facebook reklamları nasıl verilir? Facebook Reklam Ajansı
Facebook reklamları nasıl verilir

Facebook reklamları nasıl verilir

Facebook reklamları, şu sıralar satışa ve müşteriye ulaşmanın en hızlı yolu olarak görülmektedir. Dolayısıyla facebook reklamları internet üzerinden ürün satışı yapan, herhangi bir konuda e-ticaret gerçekleştirmeye çalışan, daha çok müşteriye ulaşmayı hedefleyen kişiler için, doğru stratejiler kullanılarak yapılan facebook reklamları inanılmaz boyutlarda etki göstermektedir. 

Bizler de facebook reklam hizmeti sunduğumuz firmalarda yaptığımız gözlemlere dayanarak, google arama sonuçlarından çok daha etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Bu noktada karşımıza çıkan ilk soru Facebook mu Google reklamları mı daha etkili?

Bu soruyu birkaç şekilde irdelemek gerekiyor. Öncelikle reklam amacının ne olduğu ile alakalı olan kısımdan bahsetmeliyiz. Bize göre Google reklamları daha çok ziyaretçiye ulaşmayı hedefleyen kişiler için biçilmiş kaftan iken, Facebook reklamları satış odaklı reklamcılık faaliyetleri için çok daha iyi bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. 

Ancak şu noktayı da es geçmemek gerekir. Eğer kaliteli bir site yapısına sahipseniz, Google reklamları yerine, Google seo işlemini tercih ederek, organik aramalarda kendinize yer bularak, Google reklamlarına ayıracağınız bütçeyi faceebok reklamları için kullandığınızda, hem ziyaretci akışını sağlayıp, hem de gelirinizi yükseltmek çok daha mantıklı olacaktır.

Facebook Reklamı Verme

Elbette Facebook reklam verme işlemi birçok kişi için yeni ve karmaşık boyutlardadır. Aslında reklam verme işleminde karmaşıklığı oluşturan yüzlerce seçenek bulunmasıdır. Fakat bu seçenekler, tamamen sizin için düzenlenmiş, sizin ihtiyaçlarınıza göre en doğru hedef kitleyi oluşturmanız için tasarlanmıştır. Yapmanız gereken öncelikle bir business facebook hesabına sahip olmaktır. Sonrası daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. 

Facebook reklam verme işlemini yaparken, aklınızda 3-4 soru sürekli bulunmalıdır. 

  1. Ne için reklam yapıyorum?
  2. Bu reklamı kime yapmalıyım?
  3. Gelir gider dengem ne olmalıdır?
  4. Nasıl bir strateji izlemeliyim?

Yuklarıda bahsettiğimiz 4 soru facebook reklam verme işleminin genel hatlarını oluşturabileceğiniz sorulardır.

Sonraki yazılarımızda facebook reklam türleri hakkında da fikir sahibi olabilmeniz için ayrıntılı açıklamaları bulabileceksiniz.

Facebook Reklam Ajansı

Aynı zamanda reklam ajansı olarak da faaliyet gösterdiğimizden, siz de facebook reklam ajansı arayışındaysanız, artık Facebook reklamları nasıl verilir? diye düşünmek yerine, reklamlarınızın profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından kontrol edilmesini, gelir giderinizi dengeli bir şekilde oluşturmayı, doğru hedef kitleye en az maliyetle ulaşmayı istiyorsanız, bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir


Ümit DEĞERLİ

Ümit DEĞERLİ

Bilgisayar Mühendisi, Profesyonel SEO Danışmanı. Polonya'da yüksek öğrenimine devam etmekte olup, web tasarım, web programcılığı, seo danışmanlığı ve bilişim danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır...

Diğer Makaleler

Aynı zamanda reklam ajansı olarak da faaliyet göst... Facebook reklamları nasıl verilir
Magento sistemini hali hazırda kullanan kurum ve k... Magento Destek
Android Uygulama Fiyatları E Ticaret Sitesi Androi... android Uygulama Fiyatları
Hazır yönetim panelli web sitesi fiyatları Seo uyu... Hazır Yönetim Panelli Site
Mobil uyumlu site Google seo anlamında son derece ... Mobil Uyumlu Site